UCHAĽÁK 2010

Pozrime sa, ako to vyzeralo na uchaľáku v školskom roku 2010/2011. Celým programom nás sprevádzala "Adela" a o hudobný doprovod sa starala DJ skupina "Mafia"

Uchaľák slávnostne otvoril náš nový pán riaditeľ Ing. Stanislav Štefanisko a nad všetkým dohliadali naši hostia "Braňo" a "Nora" a ich pes.

Pekne si uchaľáci nastúpili, určite mali plno v gatiach, lebo nevedeli, čo ich čaká. Slávnostný sľub prečítal zástupca prvákov.

No, pozrime sa, aj takto sa dá zmeniť ľudská podoba. Spôsoby "utrpenia" sú neobmedzené, tak si to prváci vyskúšali, ako veľa ich predchodcov. Zastrihnutie uší, malá chuťovka, ktorá, zdá sa, akosi veľmi nechutila, prípitoček, ktorý po vypití väčšinou skončil v umývadle, malý prívesoček - sladký cumlík, ktorý bol jediný jasnej chuti a farby, trochu bielej pastičky, aby z toho všetkého nedostali úpal a ofuk strúhankou, aby sa zakryli vyrážky. No, veď nič strašné.

No čo, Braňo, je tej pochúťky ešte dosť? Neboj, ostane aj tebe.

To nie mladucha zametá, ale poriadok musí byť.

Tých nováčikov z radov učiteľov a majstrov bolo viac než dosť, preto sa im venovala mimoriadna pozornosť. Sľub prečítal nový telocvikár a maličká súťaž v jedení sa mohla začať. Najväčšiu nenásytnosť preukázal telocvikár, však on to ešte vybehá. Ale išlo to všetkým pekne. V jedálni už majú príbor dovolený.

Trocha zábavy neuškodí. Do súťaží sa síce nikomu nechcelo, ale tí, čo sa zapojili, boli odmenení. To prvé je tanec s pomarančom, podmienkou ale boli čisté zuby a zahryznúť sa len raz. Druhá súťaž bola v znamení blízkej budúcnosti, keď sa žena len postaví pred zrkadlo a samá sa nechá zmaľovať. Ale na to, že to bol len pokus, to dopadlo celkom dobre. Nakoniec to bol malý kvíz, kde žiaci na základe určitých indícií hádali učiteľov, napríklad: "Hádajte, kto z učiteľského zboru zbiera staré bicykle? No, no, predsa ..." 1.A bola v hádaní lepšia.

Tí, čo vydržali až do konca, určite neľutovali.